FAQ / Informácie pre študentov

Zoznam častých otázok a odpovedí súvisiacich s našimi kurzami. V prípade, že predsa nenájdeš odpoveď, určite nás kontaktuj emailom.

Online kurzy

Ako prebieha online kurz?

Po prihlásení do kurzu dostaneš kompletne všetky videotutoriály a študuješ tak, že tieto hotové videá pozeráš cez svoj laptop, počítač, mobil alebo tablet a tak sa vzdelávaš. Súčasťou kurzov sú aj materiály na stiahnutie, ktoré nájdeš v záložke Materiály pod videom, ďalej v kurze bývajú domáce zadania a diskusné fórum.

Sú tieto kurzy pre začiatočníkov?

Veľká väčšina našich kurzov je určená pre úplných začiatočníkov, ktorí nemajú žiadne predchádzajúce skúsenosti s programovaním, dizajnom, online marketingom, strihom videa, MS Office a ďalšími témami, na ktoré máme online kurzy. Pri každom kurze je však uvedná náročnosť daného kurzu, t.j. pre koho je tento kurz určený (začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý).

Ako funguje prihlasovanie do kurzu? Môžem študovať na viacerých zariadeniach?

Do kurzov sa prihlasuješ so svojím emailom a študovať môžeš kdekoľvek, kde máš pripojenie na internet. Môžeš študovať doma na svojom PC, v práci na laptope alebo vo vlaku na mobile.

Môžem vaše online kurzy pozerať, keď som offline? Dajú sa videá sťahovať?

Keď nemáš pripojenie na internet, kurzy sa pozerať nedajú. Musíš byť online. Videá z kurzov nie je možné sťahovať.

Ako funguje predplatné online kurzov?

Predplatné online kurze funguje na princípe, že si objednáš predplatné a počas platnosti tohto predplatného máš neobmedzený prístup do VŠETKÝCH online kurzov. Po vypršaní platnosti predplatného tento prístup strácaš, predplatné si môžeš kedykoľvek obnoviť.

Budem mať prístup do už absolvovaných kurzov aj po skončení predplatného?

Nie, nebudeš. Pozri bod 6. vyššie - keď je tvoje predplatné aktívne, máš neobmedzený prístup do všetkých online kurzov. Keď tvoje predplatné aktívne nie je, prístup logicky strácaš.

Je možné objednať predplatné na splátky?

Kvartálne ani ročné predplatné na splátky objednať nie je možné. Doživotný prístup však na splátky objednať môžeš. Napíš nám email a navrhneme ti riešenie.

Mám predplatné. Dostanem certifikát po absolvovaní každého kurzu?

Áno, certifikát o absolvovaní získavaš z každého jedného absolvovaného kurzu. Je to certifikát na tvoje meno, s ktorým sa môžeš preukázať na pohovore, v práci a pod.

Mám zakúpený kurz (predplatné), ale nevidím žiadne kapitoly v danom kurze. Čo s tým?

Vypni si Adblock alebo iné rozšírenie do prehliadača na blokovanie reklamy a všetko bude v poriadku. Prípadne, ak si na starom neaktualizovanom prehliadači typu Internet Explorer, nainštaluj si prosím Chrome.

Budú mi vaše kurzy fungovať na Macu, Windowse, Linuxe?

Videá si spustíš na všetkých platformách - na MacOS, Windows, Linux. Niektoré kurzy sú však určené len pre MacOS (napr. Swiftológ, Final Cut Pro, Sketch). Software používaný v kurzoch môže byť tiež určený len pre niektorú z platforiem, vždy si dobre prečítaj popis kurzu.

Prezenčné kurzy

Musím mať predchádzajúce skúsenosti s programovaním alebo technológiami na to, aby som sa zúčastnil vašich kurzov?

Na všetkých stránkach našich kurzov uvádzame minimálne požiadavky, ktoré by študenti mali mať pred začiatkom vyučovania. Naše kurzy pre úplných začiatočníkov sme navrhli tak, že nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti s programovaním.

Koľko študentov je v každej triede?

Počet študentov v triede je prispôsobený konkrétnemu kurzu a pohybuje sa priemerne okolo 14 študentov.

Kto budú moji spolužiaci?

Learn2Code študenti majú rôzne zázemie a vzdelanie, od študentov vysokých škôl až po skúsených podnikateľov. Práca v tíme a spolupráca je základom našich kurzov, takže budeš mať veľa príležitostí spoznať svojich spolužiakov a rozšíriť tak svoju profesionálnu sieť kontaktov.

Sú kurzy akreditované?

Áno, všetky kurzy sú akreditované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Po absolvovaní kurzu získavaš certifikát, avšak najlepšou vizitkou absolvovania kurzu je tvoj vlastný projekt, ktorý bude slúžiť ako referencia pre budúceho zamestnávateľa.

Koľko času musím stráviť samoštúdiom / programovaním počas kurzu?

Je to veľmi individuálne, pretože každý kurz pokrýva iné témy a koncepty. Neexistuje žiadne presné číslo, navyše sa každý študent učí svojím vlastným tempom. Naše odporúčanie je stráviť toľko času, koľko je potrebné a postupne aplikovať vedomosti naučené na kurze.

Potrebujem vlastný laptop?

Odporúčame priniesť si vlastný laptop, avšak máme k dispozícii aj vlastný hardware, ktorý môžeš využívať v našej učebni (zatiaľ k dispozícii len v Bratislave).

Platby a financovanie

Ponúka Learn2Code možnosti financovania?

Nie, momentálne neponúkame možnosti financovania.

A čo štátna pomoc?

Ak si evidovaný ako nezamestnaný na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, vyplníš požiadavku na rekvalifikáciu minimálne 30 kalendárnych dní pred začiatkom kurzu, ÚPSVaR ti po vydaní RE-PASu uhradí 100% nákladov na kurz. Kontaktuj nás emailom alebo telefonicky na čísl 0949 428 812 a radi ti pomôžeme s vyplnením potrebných tlačív.

Tlačivá na stiahnutie:

Keď nebudem spokojný s kurzom, vrátite mi peniaze?

Prvý týždeň našich kurzov môžeš absolvovať bezplatne a pokiaľ tento kurz nie je pre teba vhodný, nič neplatíš.

Ak máš akékoľvek ďalšie otázky, radi ti na ne odpovieme na adrese [email protected]