Web Developer

Späť na kurzy

Cena

699,00 €

Miesto konania

VTP Žilina - Banka Žilina
Legionárska 1
010 01 Žilina

Popis kurzu

Kurz Ruby on Rails je určený pre začiatočníkov, ktorí sa chcú naučiť tvoriť dynamické webstránky v programovacom jazyku Ruby a frameworku Ruby on Rails. Ruby on Rails je plnohodnotný framework určený na vytváranie profesionálnych webov.

Kurz sa koná v utorky a štvrtky v čase 18:00 - 21:00.

Čo sa naučím?

Naučíš sa vytvárať dynamické webové stránky a implementovať v nich všetky známe funkcie zo súčasných populárnych webov - ukladanie dát z formulára, prihlasovanie, registrácia, komentáre, emaily a mnoho ďalších.

Čo budem vedieť vytvoriť?

Počas kurzu budeme budovať viacero menších webových aplikácii (napríklad blog alebo eshop), vďaka ktorým zistíš ako sa Rails používa. Už počas kurzu sa môžeš pustiť do realizácie vlastného nápadu, prípadne sa nechať unášať demo projektami, ktoré budeme počas kurzu vyvíjať.

Prečo ísť na tento kurz?

Ruby on Rails práve zažíva vrchol svojej popularity a predstavuje voľbu č. 1 pre startupy zo Silicon Valley. Ruby on Rails obsahuje veľa generátorov, ktoré ti ako kóderovi ušetria množstvo času. Navyše, jazyk Ruby, na ktorom sú Railsy postavené, je jeden z najkrajších a najzrozumiteľnejších programovacích jazykov vôbec.

Minimálne požiadavky

hardware:

  • vlastný laptop (ideálne s operačným systémom Mac OS X alebo Linux)

znalosti:

  • znalosť HTML a CSS je nutnosť
  • znalosť jazyka JavaScript alebo jQuery výhodou