Swiftológ 2: aplikácia Výroky

Späť na kurzy

Všetky ONLINE kurzy

od 49,00 €

Všetky online kurzy od 49 €

Viac info

Course duration 5h 6m 46s
Course chapters 39 kapitol
Course difficulty Začiatočník

Popis kurzu

V tejto praktickej časti kurzu Swiftológ vytvoríš iOS aplikáciu Výroky a ide o pokračovanie teoretickej časti zameranej na programovanie v jazyku Swift. Do aplikácie Výroky bude môcť používateľ zapísať výrok a jeho autora. Tento obsah sa uloží do databázy a používateľ si bude môcť nastaviť notifikácie s náhodnými výrokmi v ním stanovenom čase. Pri programovaní tejto aplikácie budeš používať knižnice tretích strán (Realm.io), CocoaPods a naučíš sa pracovať s auto layoutom.

Pozor! Tento kurz je už neaktuálny, nakoľko je vytvorený na verzii jazyka Swift 2. Veľa vecí sa pomenilo, pracujeme na novom kurze na Swift 5.


Čo sa naučím?

Naprogramuješ ukážkovú natívnu iOS aplikáciu Quotes, na ktorej si vyskúšaš všetky dôležité časti vývoja pre platformu iOS. Ukážeme si, ako odpaľovať notifikácie, ako pracovať s databázou Realm a vôbec, ako projekt pripraviť tak, aby bol variabilne rozšíriteľný pre akúkoľvek potrebu pomocou CocoaPods.

Na praktických príkladoch si ukážeme, ako pracovať s AutoLayoutom v Storyboarde, ako ukladať nastavenia do NSUserDefaults a nakoniec si celú appku zveľadíme vkusným dizajnom a ikonkou, vďaka čomu sa naučíš pracovať so všetkými základnými nástrojmi dostupnými v Xcode.

Čo ešte dostanem?

Kurz Swiftológ ti ponúka desiatky videotutoriálov, ktoré sú doplnené o rôzne zadania a príklady na precvičenie jednotlivých tém. Počas kurzu sa naučíš efektívne ovládať vývojové prostredie Xcode a spoznáš všetky jeho dostupné nástroje.

Čo potrebujem?

  • vlastný laptop Apple MacBook, iMac alebo Mac mini (s operačným systémom OS X),
  • ideálne by si mal vlastniť aj nejaké iOS zariadenie (iPhone, iPad, iPod).

Pozor! Tento kurz je už neaktuálny, nakoľko je vytvorený na verzii jazyka Swift 2. Veľa vecí sa pomenilo, pracujeme na novom kurze na Swift 5.

Online kurz Swiftológ 2: aplikácia Výroky je možné vyskúšať aj zdarma!

Inštruktor

Peter Druska

Peter Druska

iOS